
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Pin Strip |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3.96 mm |
Stock: 507
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11020
Ext.Price$0.11020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11020 | $0.11020 |
| 10 | $0.05510 | $0.55100 |
| 50 | $0.04932 | $2.46600 |
| 100 | $0.04414 | $4.41400 |
| 500 | $0.03865 | $19.32500 |
| 1000 | $0.03385 | $33.85000 |
| 3000 | $0.03222 | $96.66000 |
| 5000 | $0.03067 | $153.35000 |
| 10000 | $0.02891 | $289.10000 |
